Rewolucja w polskim tenisie stołowym
Idą zmiany w polskim tenisie stołowym. Dotkną one struktury w wielu miejscach w kraju. Polski Związek Tenisa Stołowego planuje od sezon 2018/2019 znieść podział na grupy (północną i południową) w 1. lidze i utworzyć tylko jedną, 12-zespołową klasę rozgrywkową:
Czy ten pomysł zostanie zaakceptowany przez kluby? Czy propozycja Marcina Kusińskiego i Jerzego Wieczorka spowoduje, że ponad 50. zawodników i zawodniczek straci pracę? Praktycznie wszystkie okręgowe związku sprzeciwiły się reformie ligowej. Co postanowi jednak Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Tenisa Stołowego? Odpowiedź na to pytanie poznamy w najbliższym czasie.
Gdyby działaczom udało się przeforsować pomysł utworzenia tylko jednej grupy 1. ligi, dla wielu zawodników i zawodniczek oznaczałoby to stratę możliwości zarabiania pieniędzy. Wiadomo bowiem, że w 2. lidze większości klubów nie stać na wypłacanie pensji swoim podopiecznym.
Jakiś czas temu na ligową reformę zdecydowali się Niemcy. Porównanie naszego kraju z gospodarzem ostatnich mistrzostw świata nie ma jednak sensu. U naszych zachodnich sąsiadów zainteresowanie tenisem stołowym (także w tych najniższych klasach rozgrywkowych) jest bardzo duże, a zawodnicy nawet w piątej czy szóstej lidze otrzymają godziwe wynagrodzenie.
Czy tak ma wyglądać reformowanie polskiego tenisa stołowego?
Uwagi, wnioski i poprawki do Regulaminu Rozgrywek PZTS nadesłane przez przedstawicieli środowisk do dnia 31 marca 2017 roku
Projekt Regulaminu Rozgrywek PZTS na sezon 2017/2018 opracowany na podstawie uwag zgłoszonych przez środowisko
Zestawienie poprawek do Regulaminu Rozgrywek PZTS na sezon 2017/2018 zgłoszonych przez WZTS do dnia 29 maja 2017 roku
Źródło: pzts.pl
Najnowsze komentarze