Mistrzostwa Polski Amatorów 2018
15 i 16 września w Poczesnej koło Częstochowy już po raz dziewiąty odbędą się Mistrzostwa Polski Amatorów w tenisie stołowym. Zawody zostaną rozegrane w siedmiu kategoriach indywidualnych oraz w kategorii drużynowej – Mistrzostwa Polski Lig Amatorskich w tenisie stołowym:
Cel:
Popularyzacja tenisa stołowego, integrowanie zainteresowanych oraz wyłonienie najlepszych amatorów w kategoriach indywidualnych oraz najlepszej amatorskiej drużyny Polsce.
Organizatorzy:
• Stowarzyszenie Amatorska Liga Tenisa Stołowego w Częstochowie
• Magazyn Polski PingPong – PINGPONG.COM.PL
Kategorie wiekowe:
A – zawodnicy do 35. roku życia (ur. w 1983 r. i młodsi)
B – zawodnicy z przedziału wiekowego 36-50 lat (ur. w 1968 r. i młodsi)
C – zawodnicy z przedziału wiekowego 51-60 lat (ur. w 1958 r. i młodsi)
D – zawodnicy 61 lat i starsi (ur. w 1957 r. i starsi)
E – kobiety (bez ograniczeń wiekowych)
F – zawodnicy zrzeszeni, z przynależnością klubową, grający co najwyżej w III lidze (bez podziału na wiek i płeć)
G – zawodnicy niepełnosprawni OPEN (wszyscy razem)
Uczestnictwo:
Gry indywidualne:
W zawodach mogą brać udział zawodnicy i zawodniczki posiadający co najmniej pełną dwusezonową pełną przerwę od rozgrywek organizowanych przez Związek Tenisa Stołowego oraz organizatorów turniejów okolicznościowych (liga, turnieje kwalifikacyjne, turnieje okolicznościowe – reprezentując klub zgłoszony do ZTS, ligi zagraniczne, itd.), bez licencji z przynależnością klubową (dopuszcza się zawodników spełniających kryteria z licencją niestowarzyszonego i weterana, którzy biorą udział w GPW). Definicja nie dotyczy zawodników i zawodniczek z kategorii F.
W zawodach mogą uczestniczyć tylko zawodnicy i zawodniczki posiadający obywatelstwo polskie. W przypadku zawodnika, który nie gra w rozgrywkach Związku Tenisa Stołowego (liga, turnieje kwalifikacyjne, itd.), ale posiada licencję z przynależnością klubową i spełnia pozostałe kryteria, sprawę rozstrzyga organizator.
W kategorii zawodników zrzeszonych (F) mogą brać udział wszyscy chętni, grający co najwyżej w III lidze, posiadający licencję zawodnika Polskiego Związku Tenisa Stołowego z przynależnością klubową. W tej kategorii mogą brać udział również zawodnicy, którzy posiadają licencje, ale nie rozegrali meczu w lidze. Dopuszcza się zawodników, którzy nie spełniają warunków w kategoriach amatorskich, nie posiadają licencji, a przerwa od rozgrywek organizowanych przez Związek Tenisa Stołowego (liga, turnieje kwalifikacyjne, ligi zagraniczne, itd.) jest mniejszy niż pełne dwa sezony. Nie dopuszcza się zawodników, którzy w bieżącym sezonie rozegrali mecz w rozgrywkach ekstraklasy, I ligi, II ligi i ligach zagranicznych.
W kategorii zawodników niepełnosprawnych (G) mogą brać udział mężczyźni i kobiety posiadający orzeczenie o niepełnosprawności, grający co najwyżej w 3. lidzie, posiadający licencję zawodnika Polskiego Związku Tenisa Stołowego oraz zawodnicy niestowarzyszeni, bez licencji PZTS.
Gry drużynowe:
W zawodach może wziąć udział każda drużyna, uczestnicząca w rozgrywkach ligi amatorskiej w swoim mieście w bieżącym sezonie. Drużyna przystępuje do zawodów w takim składzie, w jakim brała udział w rozgrywkach ligi amatorskiej. Nie dopuszcza się, aby w danej drużynie wystąpił zawodnik, który w sezonie 2017/2018 nie wystąpił co najmniej w jednym meczu w barwach tej drużyny. W zawodach mogą uczestniczyć zawodnicy zrzeszeni, którzy grali w sezonie 2017/2018 w barwach danego zespołu z ligi amatorskiej spełniając jednocześnie kryteria gry w turnieju indywidualnym kategorii F MPA, zgłoszonego do MPLA.
Termin:
MPA i MPLA rozgrywane będą w dniach 15-16 września 2018 roku. Gry pojedyncze kategorii amatorskich rozgrywane będą 15 września, natomiast turniej kategorii „F” i „G” oraz gry drużynowe 16 września br.
Przewidywany program turnieju:
15 września – (sobota) – gry indywidualne:
godz. 8.00-9.00 – należy potwierdzić swoje zgłoszenie (przybycie na zawody) kat. A, B, C, D, E
godz. 9.45-10.00 – rozpoczęcie eliminacji do turnieju głównego kat. A, B, C, D, E
godz. 13.30 – uroczyste otwarcie MPA
godz. 13.50 – rozpoczęcie turnieju głównego kat. A, B, C, D, E
godz. 15.00 – rozpoczęcie turnieju pocieszenia kat. A, B, C, D, E
godz. 17.30-18.00 – zakończenie MPA w rozgrywkach indywidualnych
godz. 18.30 – zakończenie pierwszego dnia zawodów rozgrywkach indywidualnych
16 września – (niedziela) – gry drużynowe i gry pojedyncze kategorii F i G:
godz. 8:30 – potwierdzenie zgłoszenia kat. F, G
godz. 9.00 – rozpoczęcie eliminacji do turnieju głównego kat. F, G
godz. 10:30 – potwierdzenie zgłoszeń do turnieju drużynowego
godz. 11:15 – rozpoczęcia turnieju drużynowego
godz. 11.30 – rozpoczęcie turnieju głównego kat. F, G
godz. 13.30-15.30 – finały
godz. 16.30 – zakończenie zawodów
Miejsce zakwaterowania i wyżywienie:
Organizatorzy nie gwarantują uczestnikom wyżywienia ani noclegu. Wyżywienie i nocleg we własnym zakresie.
Miejsce rozgrywek:
Hala Sportowa Szkoły Podstawowej w Poczesnej, ul. Szkolna 1, Poczesna. Dojazd – www.map24.com i www.maps.google.com.
System rozgrywek:
Dla gier indywidualnych – system mieszany (grupowo-rosyjski, od tyłu dwa trzecie miejsca).
Dla gier drużynowych – w zależności od liczby zgłoszonych drużyn, przewidujemy grę w grupach + turniej pucharowy (o miejsca).
Sprzęt:
14-16 stołów firm Cornilleau, Donic, Butterfly. Piłeczki białe, plastikowe ***.
Nagrody:
Dla najlepszych zawodników w grach indywidualnych (miejsca 1-3.) przewidzieliśmy puchary lub medale oraz nagrody finansowe bądź atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Dla najlepszych drużyn, w rozgrywkach drużynowych, przewidziano puchary i nagrody finansowe.
Wpisowe:
28 PLN od każdego uczestnika MPA w grze indywidualnej.
60 PLN od każdej drużyny MPLA w grach drużynowych.
Zgłoszenia:
Zgłoszenia do MPA i MPLA przyjmowane są tylko i wyłącznie do 12 września 2018 roku. Należy zgłosić się drogą elektroniczną (zarzad@alts.pl) lub też telefonicznie: +48 607 040 366. Każde zgłoszenie będzie weryfikowane.
Pozostałe informacje:
Sprawy nieujęte w regulaminie rozstrzyga organizator. Obowiązek ubezpieczenia zawodników od nieszczęśliwych wypadków należy do zgłaszających amatorskich klubów lub indywidualnie do zawodników. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w szatni podczas trwania imprezy.
Najnowsze komentarze